Kelionė į Kenijos lygumas
Sambūrų nacionalinis rezervatas yra Evaso Ngiro upės pakrantėje, Kenijos kalno šiaurėje. Daugiau nei 20 metų šio regiono dramblius tyrinėja organizacija „Save the Elephants“. Susipažinkite su kraštovaizdžiu, Sambūrų gyventojais ir laukine gamta.
Dramblių supratimas ir apsauga
Identifikuoti drambliai
1 450
Registruoti lauko tyrimai
20 655
GPS stebėjimo valandos
845 000
Čia matote Pilipili, Prieskonių šeimos, kurios pavadinimas svahilių kalba reiškia „aitrioji paprika“, narę. Dramblių šeimoms suteikiami teminiai pavadinimai (pvz., Karališkieji), o kiekvienas šeimos narys gauna vardą ta tema (pvz., Elžbieta, Henris, Nooras). Maži drambliukai identifikuojami skaitiniais kodais pagal mamą ir gimimo metus. Už Pilipili matote jos 5 metų palikuonį, kurio kodas yra M63.9410. Naršykite šią vietą.
Šis 16 metų milžinas yra Juodmedės, Kietmedžių šeimos, kurią brakonieriai užpuolė 2011 m., vyriausiosios sūnus. Dramblių patinus galima atpažinti iš apvalesnių galvų ir stambesnių kūnų. Užaugę dramblių patinai įsijungia į patinų bendruomenes, atsiskiria nuo šeimų ir daugiau laiko praleidžia su kitais patinais ar ieškodami patelių. Kai drambliui yra apie 30 metų, jam reguliariai vyksta ruja, todėl padaugėja galimybių daugintis. Naršykite šią vietą.
Drambliai yra labai visuomeniški gyvūnai, todėl daug laiko praleidžia su savo šeima ir kitais. Jie gali atpažinti šimtus kitų dramblių. Kairėje yra Alto iš Debesų šeimos su savo mažyliu, o dešinėje – Habiba iš Svahilių moterų šeimos (atkreipkite dėmesį į jos GPS apykaklę). Kai jos mamą užpuolė brakonieriai, Habibą priglaudė Prieskonių šeima, kol ji pati susilaukė palikuonio. Fone galite matyti jos dukrą kartu su Layla ir jos mažyliu iš Svahilių moterų šeimos. Naršykite šią vietą.
Susipažinkite su Sambūrų dramblių šeimomis
Drambliams labai svarbi šeimos struktūra, o bendros šeimos išsaugojimas yra svarbiausias dalykas siekiant išlaikyti tinkamą dramblių populiaciją. Organizacija „Save the Elephants“ aptiko ir stebėjo daugiau nei 70 dramblių šeimų Sambūrų nacionaliniame rezervate. Praleiskite šiek tiek laiko su jais.
Kenijos dramblių saugojimas
Paskutiniais metais Afriką ištiko brakonieriavimo krizė, per kurią nukentėjo daugiau nei 100 000 dramblių (2010–2012 m.). Atsidavę žmonės ir organizacijos bendradarbiauja, kad apsaugotų dramblius. Sužinokite apie kovą dėl Afrikos dramblių ateities.
Apykaklės
Apykaklės
Organizacija „Save the Elephants“ (STE) naudoja GPS apykakles, kad galėtų stebėti dramblius laukinėje gamtoje. Stebėdama dramblius organizacija gali stebėti judėjimo modelius, elgesio pasikeitimus ir apsaugoti individualius dramblius. STE uždėjo apykakles 266 Afrikos drambliams.
Stebėjimas
Stebėjimas
Dramblių stebėjimas vyksta ant žemės, iš dangaus ir naudojant GPS stebėjimo priemones. Tyrėjai praleidžia daug laiko išsamiai aprašydami dramblių elgseną ir judėjimą, o tokiose vietose kaip Levos laukinės gamtos apsaugos tarnybos būstinėje duomenys, gauti iš dramblių apykaklių, perkeliami į „Google Earth“, kad dramblius būtų galima stebėti realiuoju laiku.
Patruliavimas
Patruliavimas
Afrikoje vyksta karas dėl dramblių ateities. Sambūrų nacionaliniame rezervate išmokyti šunys pėdsekiai naudojami brakonieriams krūmuose aptikti. Kenijos laukinės gamtos tarnyba, Sambūrų nacionalinio rezervato prižiūrėtojai ir „Northern Rangelands Trust“ bendruomenės gamtos apsaugos tarnybos bendradarbiauja kovodami su brakonieriais. Jų pastangos atsipirko, nes 2014 m. pirmą kartą per šešerius metus nuo krizės pradžios gimusių dramblių skaičius buvo didesnis nei mirusių. Vosur kitur Afrikoje kova tęsiasi.
Reabilitacija
Reabilitacija
Davido Sheldricko laukinės gamtos apsaugos fondas stengiasi apsaugoti nykstančius Afrikos laukinius gyvūnus, įskaitant dramblius. Nairobyje vykdydamas našlaičių projektą fondas reabilituoja sužeistus ir be tėvų likusius dramblius, kad jie galėtų sugrįžti į laukinę gamtą. Mažais drambliukais 24 val. per parą rūpinasi prižiūrėtojas, tai padeda jiems tinkamai socializuotis ir padidina tikimybę, kad paleisti į laisvę jie išgyvens.
Planavimas
Planavimas
Sambūrų regiono drambliai keliauja iš vienos vietos į kitą siaurais ruožais, vadinamais koridoriais. Keliaujant šiais koridoriais drambliams dažnai kyla pavojus susidurti su žmonėmis ir transporto priemonėmis. Pasinaudojęs organizacijos „Save the Elephants“ GPS duomenimis, Kenijos kalno fondas gavo žemės ir lėšų, kurias panaudojo perėjai pastatyti, kad drambliai galėtų saugiai pereiti po šiuo greitkeliu.
Sambūrų nacionalinis rezervatas yra saugoma teritorija šiaurės Kenijoje, apie 6 val. kelio atstumu nuo sostinės Nairobio. Rezervato kraštovaizdis labai įvairus: nuo vešlių miškų upių pakrantėje ir sausų didžiulių savanų iki masyvių kalnų. Prie pietinės rezervato ribos tekanti Evaso Ngiro upė yra tarsi šios teritorijos gyvybės šaltinis, aprūpinantis vandeniu žmones, augalus ir gyvūnus.
Sambūrų regione, kurio kraštovaizdį sudaro karštos ir sausos savanos, kalvotas reljefas ir netoliese tekanti upė, tankiai gyvena laukiniai gyvūnai. Vasaris ir kovas yra karščiausi mėnesiai, po kurių ateina du lietaus sezonai. Sausą kraštovaizdį papildo palmių giraitės, o tolumoje galima išvysti Koitogoro ir Ololokvės kalnų kontūrus.
Lankytojai atvyksta į Sambūrų nacionalinį rezervatą, kad pamatytų dramblius, leopardus, liūtus, žirafas ir virš 450 rūšių paukščių. Tik šiame rezervate gyvenantys dykuminiai zebrai išsiskiria savo plonais dryžiais, didelėmis apvaliomis ausimis ir stambiu sudėjimu. Važinėdami po rezervatą galite pamatyti Somalio strutį, Nilo krokodilus ir dideles oriksų bandas. Visi šie gyvūnai yra prisitaikę gyventi dykumoje, todėl jiems tinka karštas rezervato klimatas. Naršykite šią vietą.
Sambūrų nacionalinis rezervatas garsėja viena geriausiai ištirtų dramblių populiacijų pasaulyje. Kadangi tyrimai vykdomi jau 20 metų, vietiniai drambliai labai pasitiki žmonėmis ir prieina labai arti transporto priemonių, ypač jei tai organizacijos „Save the Elephants“ tyrėjų sunkvežimis. Drambliai turi ypatingą erdvės pojūtį ir supranta, kur yra Sambūrų rezervato ribos, bei akivaizdžiai ramiau elgiasi būdami saugomoje aplinkoje. Naršykite šią vietą.
Drambliai šioje aplinkoje atlieka svarbų kraštovaizdžio inžinierių vaidmenį. Jie padeda platinti sėklas valgydami vaisius nuo medžių ir tada platindami sėklas per mėšlą. Drambliai nuplėšdami žievę nuo medžių skaido augaliją ir priverčia augalus augti iš naujo taip didindami sėklų skaičių. Per sausras drambliai kasa duobes ieškodami vandens, kurį paskui geria ir kiti gyvūnai. Drambliai daro didelį poveikį kraštovaizdžiui.
1993 m. įkurta organizacija „Save the Elephants“ skirta užtikrinti saugią ateitį drambliams ir palaikyti ekologinį vientisumą jų gyvenamose vietose. STE, kurios būstinė yra Nairobyje, dirba visoje Afrikoje ir siekia suprasti bei apsaugoti dramblius. Pagrindinė organizacijos tyrimų stovykla yra Sambūrų regione, kur tyrėjai stebi dramblius ant žemės, iš dangaus ir naudodami GPS stebėjimo priemones. Tyrimai yra pradinis planavimo ir strategijos formavimo taškas bei padeda gerinti santykius tarp žmonių ir dramblių. Naršykite šią vietą.
7-ajame dešimtmetyje biologas Iainas Douglas-Hamiltonas pradėjo pirmuosius Tanzanijos laukinių dramblių elgsenos tyrimus mažu lėktuvu juos stebėdamas ir skaičiuodamas. 1993 metais jis įkūrė organizaciją „Save the Elephants“ ir netrukus pasirinko unikaliai ramius ir pasitikinčius Sambūrų nacionalinio rezervato dramblius kaip naujo ilgalaikio dramblių tyrimo objektą. Sambūrų nacionaliniame rezervate atliktas tyrimas informuoja visuomenę apie grėsmę drambliams ir kuria sprendimus, kaip išsaugoti šią rūšį ateityje.
Organizacija „Save the Elephants“ ne tik fotografuoja iš lėktuvų, jie taip pat stebi individualius dramblius naudodami GPS apykakles. Greitai nuraminę dramblį raminamaisiais vaistais, veterinarai drambliui ant kaklo uždeda apykaklę, kad galėtų stebėti jo buvimo vietą. Šie duomenys padeda tyrėjams suprasti, kaip šie gyvūnai juda po teritoriją bei stebėti konkrečių dramblių gyvenimus. Analizuodami GPS duomenis „Save the Elephants“ tyrėjai gauna automatinius įspėjimus, kai dramblys nustoja judėti. Iki šiol STE uždėjo apykakles 266 Afrikos drambliams.
„Save the Elephants“ iš dramblių GPS apykaklių rinko daug duomenų, bet jiems reikėjo surasti būdą, kaip tuos duomenis vizualizuoti. 2006 m. organizacija pradėjo duomenis teikti raiškiame skaitmeniniame „Google Earth“ kraštovaizdyje ir tai padėjo jiems geriau stebėti dramblių judėjimą. Dabar organizacija naudoja „Google Earth“ variklio skaičiavimo galią, kad analizuotų daugiau nei penkis milijonus per 17 metų įrašytų 266 dramblių vietovių.
Drambliai keliaudami dažnai susiduria su keliais, namais, ūkiais ir žmonėmis. Žmonių ir dramblių susidūrimai yra rimta problema saugant dramblius, kurios vienas iš sprendimų yra sukurti jiems saugų perėjimą. Ši požeminė perėja, kuri buvo sukurta remiantis stebint dramblius surinktais duomenimis, buvo pastatyta, kad drambliai galėtų saugiai pereiti po šiuo intensyvaus eismo greitkeliu. Naršykite šią vietą.
Brakonieriavimas kelia didžiausią grėsmę Afrikos drambliams. Drambliai žudomi dėl jų iltyse esančio dramblio kaulo, kuris parduodamas visame pasaulyje. Vyresnių dramblių žudymas daro sukrečiantį poveikį šeimos struktūrai ir dėl jo daug mažų drambliukų tampa našlaičiais. Kovojant su brakonieriavimu būtina ne tik taikyti griežtas bausmes siekiant atbaidyti brakonierius, bet ir sumažinti dramblio kaulo dirbinių paklausą rinkoje.
Dramblio mirtis Sambūrų regiono žmonėms yra kultūrinė netektis. Brakonieriavimas įneša nestabilumo į šalia dramblių gyvenančių žmonių gyvenimus, nes brakonieriai klajoja po teritoriją ieškodami dramblio kaulo. „Northern Rangelands Trust“ bendruomenė įtraukia vietinius žmones į dramblių išsaugojimo iniciatyvą teritorijoje steigdama gamtos apsaugos tarnybas ir kurdama ekonomines galimybes per turizmą, taip dar labiau rodydama, kokie drambliai svarbūs Sambūrų regionui.
Šie prižiūrėtojai stovi priekinėse fronto linijose kovodami su brakonieriais ir rizikuodami savo gyvybėmis, kad apgintų Kenijos dramblius. Pasinaudoję vietinių žmonių ir organizacijų patarimais jie nuodugniai išieško visą teritoriją su apmokytais šunimis ieškodami neteisėtos veiklos. Apdovanojimų pelniusi Levos laukinės gamtos apsaugos tarnyba ir Kenijos laukinės gamtos tarnyba padėjo sumažinti brakonierių sumedžiotų dramblių skaičių Šiaurės Kenijoje iki mažiau nei 1 proc. visos populiacijos. Tai milžiniška pergalė varginančioje kovoje ginant dramblius.
Kas nutinka dramblio vaikams, kai jį pagauna brakonieriai? 1977 m. įkurtas Davido Sheldricko laukinės gamtos apsaugos fondas padeda gyvūnams, kuriems reikia pagalbos, įskaitant našlaičius. Nairobyje įsikūrusioje dramblių prieglaudoje prižiūrėtojai maitina ir moko dramblius, kad jie būtų tinkamai socializuoti ir pritaptų našlaičių bandoje. Tokia pagalba yra nepaprastai svarbi siekiant užauginti sveikus dramblius, kurie galėtų sugrįžti į laukinę gamtą. Sheldricko fondas išaugino daugiau nei 180 drambliukų. Naršykite šią vietą.
2012 STE pirmą kartą paprašė į Sambūrų rezervatą atgabenti „Street View“ filmakrepšį, kad užfiksuotų 360 laipsnių panoraminius dramblių vaizdus laukinėje gamtoje. Nors ne visi gali apsilankyti Sambūrų nacionaliniame rezervate, bet kas gali vykti į safarį ir susipažinti su šiais drambliais. Suteikdami žmonėms galimybę tyrinėti dramblius internetu, tyrėjai ir jų šalininkai tikisi, kad žmonės taps artimesni su drambliais ir labiau stengsis užtikrinti jiems saugią ateitį.
Dramblių gelbėjimas Sambūrų regione
Sambūrų regiono legendose pasakojama apie bendrus žmonių ir dramblių protėvius. Paskutinius 20 metų ši vieta yra pagrindinė organizacijos „Save the Elephants“ būstinė. Sužinokite, kaip organizacijos vykdomi duomenimis pagrįsti tyrimai sukėlė rūšių išsaugojimo revoliuciją.
Pranešimas nuo
Iaino Douglas-Hamiltono
Į šį stebuklingą pasaulį patekau prieš 50 metų, kai pradėjau tyrinėti Tanzanijoje Maniaros ežero gyvenančius dramblius. Nuo tada mane tiesiog pakerėjo šie nuostabūs gyvūnai ir stebuklinga jų gyvenamoji aplinka – tankūs miškai, didžiulės lygumos, vingiuojančios upės, ežerai, vulkanai ir lavos srovės, nuo krūmų ir dykumų iki milžiniškų kalnų.
Sambūrų regionas yra viena iš tokių vietų ir man ji labai brangi, nes vadinu ją namais. Džiaugiuosi galėdamas pasidalyti šios vietos vaizdais „Street View“ ir bet kurioje pasaulio šalyje esantiems žmonėms paklaidžioti dramblių keliais skaitmeniniame pasaulyje. Tikimės, kad ši „Google“ žemėlapiuose ir „Google Earth“ pasiekiama vieta padės geriau suprasti dramblius ir imtis veiksmų norint jiems padėti.
Drambliams ir daugeliui kitų laukinių gyvūnų reikia mūsų pagalbos. Turime leisti nuostabiems gamtos kūriniams gyventi kartu su mumis. Perkėlėme Sambūrų regiono dramblius į internetą, kad žmonės galėtų su jais susipažinti, suvokti jų natūralios aplinkos grožį ir suprasti, kad reikia imtis skubių veiksmų norint juos apginti. Kuo geriau suprasime gamtos pasaulio gyventojus, tuo labiau galėsime jiems padėti išlikti ir laimingai gyventi šiame pasaulyje. Prisijunkite prie mūsų kovos siekiant apsaugoti Afrikos dramblius.
– Iainas Douglasas-Hamiltonas, mokslų daktaras, Britų imperijos komandoro ordino
narys
, Save the Elephants
įkūrėjas.
2015 m. rugsėjo 15 d.
Praleiskite laiko su organizacija „Save the Elephants
Viena žymiausių dramblių tyrėjų organizacijų pasaulyje STE vykdo įvairius tyrimus nuo fotografavimo iš lėktuvų iki GPS apykaklių. Susipažinkite su sunkiai dirbančiais mokslininkais ir jų šalininkais, kurie nusprendė paskirti savo gyvenimą kovai už saugesnę dramblių ateitį.
Sužinokite daugiau
![Logotipas](/maps/about/images/treks/samburu/partner0-logo.jpg)
Organizacija „Save the Elephants“ sunkiai dirba, kad užtikrintų saugią ateitį
drambliams, palaikytų ekologinį jų gyvenamųjų vietų integralumą, skatintų žmones
vertinti jų protą ir jų pasaulio įvairovę bei skatintų tolerantiškus žmonių ir
dramblių santykius.
savetheelephants.org
![Logotipas](/maps/about/images/treks/samburu/partner1-logo.jpg)
Davido Sheldricko laukinės gamtos apsaugos fondas, įkurtas dėl vienos šeimos didelės meilės Kenijai ir jos laukinei gamtai, šiandien yra pati sėkmingiausia pasaulyje dramblių našlaičių gelbėjimo ir reabilitavimo programa ir viena iš pirmųjų laukinės gamtos ir gyvūnų gyvenamosios aplinkos apsaugos organizacijų Rytų Afrikoje. sheldrickwildlifetrust.org
![Logotipas](/maps/about/images/treks/samburu/partner2-logo.jpg)
Levos laukinės gamtos apsaugos tarnyba yra apdovanojimų pelniusi pavyzdinė bendruomenės išsaugojimo organizacija, UNESCO pasaulio paveldo vieta ir yra įtraukta į Pasaulio gamtos apsaugos organizacijos sėkmingų saugmų teritorijų sąraš Leva yra Šiaurės Kenijos laukinės gamtos apsaugos, tvaraus vystymosi ir atsakingo turizmo centras. lewa.org
![Logotipas](/maps/about/images/treks/samburu/partner3-logo.jpg)
Sambūrų regionas buvo apgyvendintas nuo pat žmonijos pradžios, o vietinė valdžia rūpinasi šio regiono žmonių ir gyvūnų gerove bei geografiniu kraštovaizdžiu. Vykdydama ekonominius, infrastruktūros švietimo ir laukinės gamtos apsaugos projektus Sambūrų regiono valdžia stengiasi gerinti regiono pasiekiamumą ir saugą. samburu.go.ke
![Logotipas](/maps/about/images/treks/samburu/partner4-logo.jpg)
Kenijos laukinės gamtos tarnyba stengiasi išsaugoti paskutines puikias gyvūnų
rūšis ir vietas. Tarnybos darbuotojai nuosekliai dirba, kad apsaugotų, tvarkytų
ir pagerintų Kenijos laukinės gamtos ir jos gyventojų sąlygas. Be to, jie
bendradarbiauja su tarpininkais, kad pritaikytų aplinką visuomenei ir ateities
kartoms.
kws.go.ke
![Logotipas](/maps/about/images/treks/samburu/partner5-logo.jpg)
„Google Earth“ parama – tai programa, skirta padėti ne pelno ir visuomeninės naudos siekiančioms organizacijoms visame pasaulyje naudoti „Google Earth“ ir Žemėlapių funkcijas svarbiam atliekamam darbui iliustruoti ir propaguoti. „Earth“ paramos projektai skirti aplinkosaugai, kultūrinėms vertybėms, humanitarinei veiklai ir dar daugiau. google.com/earth/outreach